Zakrzów 109
+48731415304
nar.elektro@gmail.com

Zdalny pomiar temperatury – Termowizja. Czy to lekarstwo na walkę z Corona wirusem?

Nasza firma wykonuje wszelkiego rodzaju instalacje elektryczne, fotowoltaiczne i nisko prądowe, domach, firmach, sklepach i dużych zakładach pracy.

Zdalny pomiar temperatury – Termowizja. Czy to lekarstwo na walkę z Corona wirusem?

zdalny pomiar temperatury

Galerie handlowe otwarte już w połowie maja? To możliwe. Z pomocą przychodzą kamery termowizyjne!

Zdaje się że w nadchodzących dniach kamery termowizyjne staną się najbardziej pożądanymi produktami tuż obok maseczek czy rękawic ochronnych.

W serwisie money.pl możemy przeczytać że, 22 kwietnia Ministerstwo Rozwoju rozpoczęło konsultacje z właścicielami centrów handlowych (o powierzchni powyżej 2 tys. metrów kwadratowych). Galerie zostaną otwarte początkiem maja ale przedstawiono szereg warunków, które musiałyby zostać spełnione po otwarciu.

Kamery termowizyjne szukające potencjalnych chorych na COVID-19

W projekcie znajduje się m.in. obowiązek montażu kamer termowizyjnych i identyfikowania w ten sposób osób z gorączką. Jak dużo tych kamer miało by być zamontowane i czy przy każdym wejściu nie sprecyzowano. „Już dziś takie rozwiązania stosują niektóre kraje azjatyckie. Wejście do restauracji i sklepu jest możliwe tylko, gdy system potwierdzi temperaturę ciała” – pisze money.pl.

Tego typu urządzenia wprowadziły na rynek takie firmy jak Hikvision, Dahua czy Novus dostępne w naszej ofercie.

Działanie kamer termowizyjnych

Kamery termowizyjne do pomiaru wykorzystują sztuczną inteligencję oraz zaawansowane algorytmy określające dokładną temperaturę ciała wielu osób na raz. System automatycznie dostosowuję się do zmiennej temperatury pomieszczenia, natychmiast informując operatora o osobach z podwyższoną ciepłotą ciała.